1.Przedszkolny projekt edukacyjn - "Nasza mała Ojczyzna".

2.„Dzielimy się doświadczeniami”

Przykłady dobrych praktyk w edukacji

1.Olmpiada Sportowa Przedszkolaka

(imię, nazwisko, stanowisko)

Jolanta Kurowska

Gizela Grabek

1. Opis dobrej praktyki (np. opis przesłanek, które zainspirowały do realizacji projektu, innowacyjność/oryginalność pomysłu, skuteczność zastosowanych metod i form pracy, cele projektu, czas realizacji...).

W ramach współpracy przedszkoli dokonano analizy ofert konkursów i akcji dla dzieci złotowskich przedszkoli. Pomysł o zorganizowaniu Sportowej Olimpiady Przedszkolaka wynikał z braku dostępności konkursów o tematyce sportowej. Autorki wystąpiły do Zarządu Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Złotowie i Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej o pomoc  w realizacji pomysłu.

Cel organizacji sportowej olimpiady przedszkolaka: popularyzacja kultury fizycznej wśród najmłodszych, integracja przedszkoli, dostarczenie wesołej zabawy i czerpanie radości z bycia przedszkolakiem, promocja hali widowiskowo-sportowej.

Zakres działań przedszkola w organizacji olimpiady:

-ustalenie przez organizatorów przebiegu olimpiady, nagród dla uczestników

( medale, puchary, poczęstunek), kolorystyki przedszkola, plakatów promujących przedszkole, ustalenie organizacji przerw – występy dla dzieci;

-przygotowanie uczestników przez nauczycielki przedszkoli zgodnie z ustalonymi przez organizatorów konkurencjami – dobranymi do wieku dziecka ,

-ustalenie reprezentacji przedszkola (40 dzieci +10 rodziców z każdego przedszkola).

2. Rezultaty/korzyści projektu (efekty, które powstały w wyniku realizacji projektu).

Projekt realizowany jest od roku 2012. W roku 2017 -w październiku odbędzie się VI edycja Sportowej Olimpiady Przedszkolaka – Złotów 2017.

Uczestnikami są dzieci złotowskich przedszkoli.

Korzyści wynikające z organizacji Sportowej Olimpiady Przedszkolaka :

-integracja przedszkoli złotowskich;

-aktywne uczestnictwo dzieci i rodziców w zabawach sportowych, udział w konkurencjach sportowych;

-organizacja olimpiady zaszczepiła w uczestnikach wolę walki, a wygranymi są wszystkie dzieci.

-zaangażowanie uczestników, radość ze zdobycia  medalu i pucharu;

Impreza stała się wydarzeniem o zakresie lokalnym . Informacje z przebiegu imprezy relacjonowane są przez lokalną  prasę, internet i telewizję .

3. Rady i wskazówki dotyczące np. finansowania, stosowania rozwiązań technologicznych, organizacyjnych, współpracy z instytucjami i organizacjami.

Sportowa Olimpiada Przedszkolaka finansowana jest ze środków miejskich i środków pozarządowego stowarzyszenia działalności pożytku publicznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Autorki projektu zwróciły się z prośbą o współpracę i uzyskały akceptację pomysłu ze strony Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej , które prowadzi olimpiadę oraz  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Złotowie, które finansuje poczęstunek dla uczestników. Nadając rangę Sportowej  Olimpiadzie  Przedszkolaka  otwiera ją  Burmistrz Miasta Złotowa.

4. Załączniki: (opis załączników i link do strony z materiałami uzupełniającymi, np. prezentacjami multimedialnymi, zdjęciami…).

Regulamin Sportowej Olimpiady Przedszkolaka

Link do zdjęć z przebiegu olimpiad:

www.zcas  – zakładka –galeria

www.przedszkola-zlotow.pl  zakładka – nr 5

Oświadczam, że zgadzam się na przetwarzanie informacji zawartych w powyższym formularzu oraz materiałów dodatkowych (załączników) w celach promocyjnych związanych z upowszechnianiem i wykorzystaniem powyższych materiałów  na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz na stronie internetowej Publicznego Przedszkola nr 3.

(Na podstawie art.23 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2002 r., Nr. 101, poz. 926 z późn. zmianami).

Wybranie galerii nie powiodło się!
Nieznana kolumna 'Id_grupy' w where clause