Strona główna
Serdecznie witamy! break

Przedszkole nr 3

w Złotowie

Plac Wolności 12, 77-400 Złotów
tel. 67 263 3266
e-mail: p3@przedszkola-zlotow.ple-przedszkole Misie

e-przedszkole Misie

W roku szkolnym w grupie Misie pracują:

mgr Małgorzata Klinschmidt -kontakt mailowy do wychowawcy: malgorzata.kleinschmidt@onet.pl lub telefoniczny 

mgr Izabela Lis

mgr Aleksandra Zielińska


Propozycje zajęć

 

poniedziałek 29.03.2021


wtorek 30.03.2021


środa 31.03.2021

 

czwartek 01.04.2021


piątek 02.04.2021


wtorek 06.04.2021


środa 07.04.2021


czwartek 08.04.2021


piątek 09.04.2021


poniedziałek 12.04.2021


wtorek 13.04.2021


środa 14.04.2021


czwartek 15.04.2021


piątek 16.04.2021


 

 

                                         

 

 

 

Środa 18.03.2020
Temat dnia : „Kolorowe parasole”
1. Zabawa taneczna przy piosence „Deszczyk”.
 Nagranie piosenki Deszczyk, odtwarzacz CD. Podczas pierwszej zwrotki dziecko tańczy w dużym kole, podczas drugiej zwrotki dobierają się w parę z Rodzicem  i tańczą w kółku. Podczas refrenu klaszczą rytmicznie w ręce nad głową i chodzą swobodnie po pokoju. W trakcie trzeciej zwrotki maszerują .
2.  Zabawa muzyczno-ruchowa Taniec z parasolem.
 Nagranie spokojnej muzyki, odtwarzacz CD, parasol. Rodzic  zamienia dziecko w parasol. Przy muzyce i z wykorzystaniem parasola pokazuje ruchy, jakie ma wykonywać dziecko: 
• kołysze zamkniętym parasolem na boki – dziecko, z rękami splecionymi w górze, kołysze się na boki, 
• obraca złożonym parasolem dookoła –  dziecko obraca się wokół własnej osi, 
• podrzuca parasol rytmicznie w górę – dziecko podskakuje,
 • otwiera parasol – dziecko rozkłada ręce na boki, 
• obraca rozłożony parasol – dziecko obraca się itd. Na koniec Rodzic zamyka parasol i stawia na podłodze – dziecko opuszcza ręce wzdłuż ciała.
3.  Zabawa dydaktyczna Kolorowe parasole. 
  Rodzicu  porozmawiaj proszę z dzieckiem na temat piosenki. Niech dziecko nazywa parasole ,posługując się liczebnikami porządkowymi. Następnie, niech pokoloruje parasole tak jak w piosence.
4. Zabawa dydaktyczna Strój i pogoda.
 Dwie walizki, oznaczone kwiatkiem i śnieżynką, oraz części garderoby – zimowe (kurtka puchowa, futrzana czapka, rękawice z jednym palcem, wełniany szal, spodnie narciarskie itp.) oraz wiosenne (lekka kurtka, czapka z daszkiem, kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy itp.).  
Rodzic  mówi, że z walizek wysypały się i pomieszały ubrania pani Zimy i pani Wiosny. Prosi, by dziecko wybrało części garderoby i posegregowało je do odpowiednich walizek. Dziecko wskazuje ubrania i uzasadnia, do której walizki chce je włożyć.  
 

5. Zabawa ruchowa Symbole pogody. 
Karty z symbolami pogody. Dziecko  lub Rodzic losuje kartę z symbolem pogody, ilustruje ruchem dany symbol. Rodzice lub dziecko  odgadują, co przedstawiała karta,
 np.: • wiatr – obie ręce w górze, porusza nimi z lewej strony do prawej strony, 
• deszcz – ruch ramion z góry do podłogi i ruch palców dłoni,
 • słońce – kreśli rozpostartymi ramionami okrąg itd.

6.Rodzicu-poćwicz z dzieckiem  ;)
Papierowe kule, papierowa taśma klejąca,  pojemnik plastikowy
 • Ćwiczenia z papierowa kulą na głowie i ściągniętymi łopatkami: − stanie w pozycji wyprostowanej, − swobodny marsz  − przejście do siadu: siad z kolanami ugiętymi, siad karo (stopy złączone, a kolana ugięte), siad skrzyżny.
 • Zabawa ruchowa z elementem rzutu ,,kulą”. Dziecko ustawione po jednej  strony linii naklejonej przez środek pokoju (podłogi, ),a rodzic po drugiej stronie. Na sygnał dziecko przerzuca ,,kule” na pole przeciwnej drużyny. Rodzic  odlicza od końca, np. od 10 do Stop, i sprawdza, która grupa ma na swoim polu mniej woreczków. Ogłasza jej zwycięstwo. Powtarzamy zabawę, aby dać szansę zwycięstwa drugiej drużynie. 
• Zabawa ruchowa Wycieranie kurzu. Dziecko leży na brzuchu, trzyma w dłoniach dwie papierowe kule i wykonuje symetryczne, koliste ruchy ramionami po podłodze – wycierają kurz pod szafkami. Na sygnał Rodzica: Odkurzamy! – dziecko rozpoczyna zadanie, a na hasło: Czysto! – odpoczywa. 
• Zabawa ,,Kule”. Rodzic podaje głośno hasło: ,,kule”, a dziecko, trzymając je w dłoniach obu wyprostowanych rąk, unoszą je na chwilę nad podłogą. 
• Zabawa ruchowa Kto dalej? Dziecko leży na podłodze z ,,kulą” ułożoną pod brodą, podtrzymywaną obiema rękami. Na sygnał N.: Gotów! – unosi  łokcie ugiętych rąk nad podłogę, dłońmi przyciska ,,kule” do podłogi. Na hasło: Cel! –  wypycha energicznym ruchem ,,kulę”(prostuje ręce w łokciach), ślizgiem po podłodze, na drugą stronę linii. 
• Ćwiczenie Bączek. Dziecko rozpoczyna zadanie: wykonuje siad na ugiętych nogach, unosi stopy nad podłogę – przyjmuje pozycję siad równoważny. Odpycha się rękami od podłogi i obraca wokół własnej osi (siedząc na pośladkach). Zatrzymuje obrót, stawiając stopy na podłodze. 
• Ćwiczenie Bączek z ,,kulą”. Dziecko wykonuje siad równoważny, trzyma między stopami ,,kulę” , obraca się wokół własnej osi. Odkłada ,,kulę” na podłogę – odpoczywa.
 • Zabawa ruchowa z elementem celowania ,,kulą”. Dziecko celuje ,,kulą” do pojemnika. Zdobywa punkty.
• Ćwiczenie wyciszające .Leżenie na plecach :wdech  powietrza –nosem, wydech –                                    

« Powrót

Przedszkole nr 3 w Złotowie

Plac Wolności 12, 77-400 Złotów
tel. +48 67 263 3266
E-mail: p3@przedszkola-zlotow.pl