Listopad 2020

Grupa Motyli zrealizowała II blok tematyczny projektu edukacyjnego "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii".
Dzieci uważnie wysłuchały bajki "W krainie pszczółki marzycielki" M. Molickiej i rozmawiały na jej temat. Przedszkolaki bawiły się w kalambury, zagadki pantomimiczne na temat zawodów, brały udział w zabawach dramowych, ruchowych i integracyjnych. Każde dziecko wykonało swoją własną pszczółkę.

03.10.2020 r. dzieci z grupu "Biedronki" w ramach realizacji projektu "Biedronkowe kodowanie" bawiły się w kodowanie. Tym razem układały obrazek najpierw na dużej macie edukacyjnej, a potem każdy indywidualnie.
04.11.2020 r. Biedronki w zabawie matematycznej układały domki z kubków wg ilości wyrzuconych oczek w parach a na koniec z pozostałych kubków.
6.11. 2020 r. w grupie Pszczółek realizowany był pierwszy odłam tematyczny w ramach projektu " W świecie emocji".

Dzieci zaznajomiły się z definicją emocji, dowiedziały się, że emocje dzielimy na pozytywne i negatywne. Następnie dzieci brały udział w burzy mózgów pt: " nasze emocje". Każde dziecko miało szansę swobodnie wypowiedzieć się na temat tego, kiedy doświadcza pozytywnych i negatywnych emocji. Później przy użyciu emotikionów określały swój dzisiejszy nastrój. Na zakończenie zajęć przedszkolaki opowiadały o tym, co podobało im się najbardziej podczas dzisiejszych zajęć.
10 listopada dzieci z grupy Misie uroczyście odśpiewały hymn Polski o godz. 11.11,
biorąc udział w akcji "Szkoła do hymnu".

17.11. 2020r. - Biedronki eksperymentowały z farbą rosnącą, malowały deszczowe obrazki. Po wykonaniu prace zostały utrwalone w kuchence mikrofalowej. Dzieci miały okazję sprawdzić strukturę po utrwaleniu.

18.11.2020r- Projekt "Żabki kodują"- " Domy"
Dzieci kodowały domy na macie według ustalonych warunków: koloru ścian i koloru dachu.

20.11.2020 r. grupa Pszczółek realizowała drugi odłam tematyczny w ramach projektu
" W świecie emocj ".

Dzieci poznały różne rodzaje emocji, np. radość, smutek, gniew, strach, wstręt, zaskoczenie, oczekiwanie. Dowiedziały się o tym, co charakteryzuje daną emocję oraz to jak te emocje wpływają na nasze samopoczucie. Dzieci na  kartach pracy rysowały nazwaną emocję. W zespołach przedstawiały wytypowaną emocję.

KONKURS PLASTYCZNY  "HERB ZŁOTOWA"

23.11.2020r. odbyło się podsumowanie konkursu "Herb Złotowa" w którym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Zadaniem dzieci było stworzenie plakatu z własną interpretacją herbu. Wszystkie grupy przedszkolne znakomicie wywiązały się z zadania i za pomocą różnych technik stworzyły pomysłowe i efektowne prace, na których widniał jeleń o złotym porożu kroczący polaną. Wytwory pracy dzieci można było  podziwiać na wystawie znajdującej się w przedszkolnym korytarzu. Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały dyplom, książkę oraz słodki poczęstunek:)

Grupa Krasnale

Grupa Żabki
Grupa Motyle

Grupa Biedronki

Grupa Pszczółki
Grupa Misie
Grupa Słoneczka
          Pszczółki 25 listopada w uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia.
W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od obejrzenia filmu pt: " Legenda o Pluszowym Misiu". Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach . Dzieci wykonały  "kanapkowe misie" , które zajadały ze smakiem. Ciekawą atrakcją była też przygotowana  przez Panie prowadzące uroczystość"misiowa fotogazetka," przy której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie . Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

25.11.2020r. dzieci z grupy "Żabki" uczestniczyły w "Dniu Pluszowego Misia" . Poznały historię powstania Pluszowego Misia- obejrzały prezentacje multimedialną. Brały udził w zabawie z kodowaniem " Odkoduj misia" z projektu " Żabki kodują" oraz w zabawach ruchowych i grafomotorycznych. Po skończonej zabawie miały okazję posmakować miód przyniesiony przez Misia Anatola oraz żelki Haribo i Misie Lubisie.

25. 11. 2020 r. dzieci z grupy "Biedronki" z okazji "Dnia Puszowego Misia" miały okazję uczestwniczyć w zabawach z pluszakami, których  tego dnia przybyły do dzieci. Dzieci świetnie się z nimi bawiły, radość była wielka. Po zabawach smakowały przyniesiony przez misie miodek oraz Misie Lubisie i żelki haribo.

25.11.2020r.  Dzień Misia w grupie Motyli

Andrzejki

Dwudziestego siódmego listopada w Pszczółkach odbyła się zabawa andrzejkowa.  Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek.  Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania butów, aby sprawdzić , który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkim poczęstunkiem.

27.11.2020r. Magiczne Andrzejki odbyły się w grupie Motyli.
W poniedziałek 30.11.2020 r. w grupie "Biedronki" odbyły się "Andrzejki". Dzieci poznały tradycję związaną z wróżbami andrzejkowymi oraz  uczestniczyły w różnych wróżbach. Dowiedziały się jaki zawód w przyszłości będa wykonywały, gdzie wyjadą, jakie mają charaktery... Dzieci chętnie brały udział we wróżbach. Ten dzień był pełen magii.