Strona główna
Serdecznie witamy! break

KRONIKA 2020/2021

        Spotkanie z policjantem 22.09.2020

                 Grupę przedszkolną Słoneczka odwiedzili specjalni goście Pani i Pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę.

                Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecku jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się , gdy spotkają na swojej drodze obcą obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby.

                 Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały policjantom za wizytę , wręczając im drobny upominek. To był dzień , który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

18.09.2020r- dzieci z grupy " Żabki" obchodziły "Dzień przedszkolaka"

 

Dnia  18.09.2020 r. dziec z grupy Biedronki obchodziły "Dzień Przedszkolaka"

 

 

Dzień Przedszkolaka

          Dwudziesty września to bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Przedszkolaki w ten dzień mają swoje święto- Dzień Przedszkolaka. W tym dniu swoje święto obchodziły Pszczółki. Brały udział w rozmaitych grach, konkurencjach i zabawach, odbyły się tańce i malowanie dziecięcych twarzy. W ten sposób spędziły dzień pełen atrakcji.

  

 

 

   Dzień Chłopaka

         Trzydziestego września obchodziliśmy w Pszczółkach Dzień Chłopaka. Na początku dziewczynki zaśpiewały chłopcom sto lat i razem z paniami złożyły im życzenia. Każdy z chłopców otrzymał od dziewczynek upominek- kolorowe serduszko. Chłopcy z zadowoleniem podziękowali koleżanką za przygotowanie tak miłej niespodzianki.                          Spotkanie ze strażakiem 2.10.2020

       W grupie Pszczółki odbyła się wideokonferencja z Panem strażakiem z KP PSP w Złotowie. W trakcie wideokonferencji dzieci zaznajomiły się ze specyfika pracy strażaka. Z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru czy wypadku drogowego. Przedszkolacy dowiedzieli się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są też wzywani do wypadków drogowych. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pierwszej pomocy m.in. oceną sytuacji poszkodowanego, kontrolą czynności życiowych, wezwaniem specjalistycznej pomocy. Odbył się pokaz wozu i sprzętu strażackiego.Na koniec wideokonferencji dzieci podziękowały Panu strażakowi za poświęcony im czas jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.

 

16.10.2020r. Grupa Motyli zrealizowała pierwszy blok tematyczny w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnygo Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii.

Dzieci uważnie wysłuchały bajki o pajączku i rozmawiały na jej temat. Grupa omówiła emocje towarzyszące pajączkowi oraz uświadomiła sobie, że naśmiewanie i przezywanie innych jest złe. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami utkały pajęczynę swoich mocnych stron, budującą poczucie własnej wartości. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie muzycznej wg. Batti Strauss pt. "Idzie pająk". Przedszkolakom najbardziej podobało się wykonanie własnego pajączka przy użyciu kasztanów i plasteliny. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości!


 

Projekt edukacyjny: „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

W grupach Pszczółki i Słoneczka został przeprowadzony projekt pt: „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem projektu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Główne założenia projektu to: zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia.  Dzieci obejrzały film animowany pt: „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?” .Poznały piramidę zdrowego odżywiania. Dowiedziały się co znaczy produkt ekologiczny oraz poznały jego symbol. Brały udział w pogadance na temat tego, „ Czy warto spożywać produkty ekologiczne?”. Uczestniczyły w zabawie dydaktycznej „ Dla każdego coś zdrowego”. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zdobyta wiedzę i umiejętności będą mogły stosować w codziennym życiu.

Dzieci z grupy "Misie" dnia 14.10.2020 w ramach projektu "Skąd się biorą produkty ekologiczne" oraz z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk zrezalizowały zajęcia o tematyce prawidłowego mycia rąk.
Dzieci poznały oraz przećwiczyły kolejne etapy mycia rąk, dowiedziały się jak wyglądają wirusy i bakterie pod mikroskopem oraz skąd się biorą na naszych rękach, następnie wykonały prace obrazujące potrzebę częstego mycia rąk.

 

Dnia 14.10 dzieci z grupy "Biedronki" w ramach realizacji projektu "Skąd sie biorą produkty ekologiczne?" zrealizowały zajęcia dotyczące produktów ekologicznych. Poznały różne produkty, dowiedziały się jak je mozna rozpoznać. Poznały również jakie znaczenie ma zdrowe żywienie ile i co powinno sie jeść, w jakich ilościach.


Dnia 16.10.2020 dzieci z grupy "Biedronki" bawiły się w kodowanie. Najpierw kodowały sudoku a potem kodowały drogę w ogrodzie aby pozbierać wszystkie kapusty. Chętnie uczestniczyły w zabawie.

23.10.2020r. Dzieci z grupy "Motyle" zapoznały się z robotem Photonem
oraz uczyły się programować.
 
22.10.2020r - Żabki- zabawy z masą solną - Lepimu warzywa

 

 

 

        

Grupa Motyli zrealizowała II blok tematyczny projektu edukacyjnego "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii".
Dzieci uważnie wysłuchały bajki "W krainie pszczółki marzycielki" M. Molickiej i rozmawiały na jej temat. Przedszkolaki bawiły się w kalambury, zagadki pantomimiczne na temat zawodów, brały udział w zabawach dramowych, ruchowych i integracyjnych. Każde dziecko wykonało swoją własną pszczółkę.
  

 

03.10.2020 r. dzieci z grupu "Biedronki" w ramach realizacji projektu "Biedronkowe kodowanie" bawiły się w kodowanie. Tym razem układały obrazek najpierw na dużej macie edukacyjnej, a potem każdy indywidualnie. 
04.11.2020 r. Biedronki w zabawie matematycznej układały domki z kubków wg ilości wyrzuconych oczek w parach a na koniec z pozostałych kubków. 
6.11. 2020 r. w grupie Pszczółek realizowany był pierwszy odłam tematyczny w ramach projektu " W świecie emocji".

        Dzieci zaznajomiły się z definicją emocji, dowiedziały się, że emocje dzielimy na pozytywne i negatywne. Następnie dzieci brały udział w burzy mózgów pt: " nasze emocje". Każde dziecko miało szansę swobodnie wypowiedzieć się na temat tego, kiedy doświadcza pozytywnych i negatywnych emocji. Później przy użyciu emotikionów określały swój dzisiejszy nastrój. Na zakończenie zajęć przedszkolaki opowiadały o tym, co podobało im się najbardziej podczas dzisiejszych zajęć.
10 listopada dzieci z grupy Misie uroczyście odśpiewały hymn Polski o godz. 11.11,
biorąc udział w akcji "Szkoła do hymnu".


17.11. 2020r. - Biedronki eksperymentowały z farbą rosnącą, malowały deszczowe obrazki. Po wykonaniu prace zostały utrwalone w kuchence mikrofalowej. Dzieci miały okazję sprawdzić strukturę po utrwaleniu.
 
18.11.2020r- Projekt "Żabki kodują"- " Domy"
Dzieci kodowały domy na macie według ustalonych warunków: koloru ścian i koloru dachu.

20.11.2020 r. grupa Pszczółek realizowała drugi odłam tematyczny w ramach projektu
" W świecie emocj ".
    
      Dzieci poznały różne rodzaje emocji, np. radość, smutek, gniew, strach, wstręt, zaskoczenie, oczekiwanie. Dowiedziały się o tym, co charakteryzuje daną emocję oraz to jak te emocje wpływają na nasze samopoczucie. Dzieci na  kartach pracy rysowały nazwaną emocję. W zespołach przedstawiały wytypowaną emocję.
'
                         
 KONKURS PLASTYCZNY  "HERB ZŁOTOWA"

23.11.2020r. odbyło się podsumowanie konkursu "Herb Złotowa" w którym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Zadaniem dzieci było stworzenie plakatu z własną interpretacją herbu. Wszystkie grupy przedszkolne znakomicie wywiązały się z zadania i za pomocą różnych technik stworzyły pomysłowe i efektowne prace, na których widniał jeleń o złotym porożu kroczący polaną. Wytwory pracy dzieci można było  podziwiać na wystawie znajdującej się w przedszkolnym korytarzu. Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały dyplom, książkę oraz słodki poczęstunek:)
 
Grupa Krasnale

Grupa Żabki
Grupa Motyle

Grupa Biedronki

Grupa Pszczółki
Grupa Misie
Grupa Słoneczka
Dzień Pluszowego Misia
          Pszczółki 25 listopada w uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia.
W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od obejrzenia filmu pt: " Legenda o Pluszowym Misiu". Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach . Dzieci wykonały  "kanapkowe misie" , które zajadały ze smakiem. Ciekawą atrakcją była też przygotowana  przez Panie prowadzące uroczystość"misiowa fotogazetka," przy której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie . Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

25.11.2020r. dzieci z grupy "Żabki" uczestniczyły w "Dniu Pluszowego Misia" . Poznały historię powstania Pluszowego Misia- obejrzały prezentacje multimedialną. Brały udził w zabawie z kodowaniem " Odkoduj misia" z projektu " Żabki kodują" oraz w zabawach ruchowych i grafomotorycznych. Po skończonej zabawie miały okazję posmakować miód przyniesiony przez Misia Anatola oraz żelki Haribo i Misie Lubisie.

                                       

                                            

                                         

                                                

 

                        

25. 11. 2020 r. dzieci z grupy "Biedronki" z okazji "Dnia Puszowego Misia" miały okazję uczestwniczyć w zabawach z pluszakami, których  tego dnia przybyły do dzieci. Dzieci świetnie się z nimi bawiły, radość była wielka. Po zabawach smakowały przyniesiony przez misie miodek oraz Misie Lubisie i żelki haribo.

 

        

                                        

                       

                  

                                   

                

                                           


                                    25.11.2020r.  Dzień Misia w grupie Motyli

Andrzejki

       Dwudziestego siódmego listopada w Pszczółkach odbyła się zabawa andrzejkowa.  Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek.  Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania butów, aby sprawdzić , który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Pod koniec zabawy przedszkolaki częstowały się słodkim poczęstunkiem.


27.11.2020r. Magiczne Andrzejki odbyły się w grupie Motyli.
W poniedziałek 30.11.2020 r. w grupie "Biedronki" odbyły się "Andrzejki". Dzieci poznały tradycję związaną z wróżbami andrzejkowymi oraz  uczestniczyły w różnych wróżbach. Dowiedziały się jaki zawód w przyszłości będa wykonywały, gdzie wyjadą, jakie mają charaktery... Dzieci chętnie brały udział we wróżbach. Ten dzień był pełen magii. 
                          
                        
        
                        


 

 

 

 

 Galerie zdjęć w trakcie przygotowywania. Zapraszamy wkrótce!

« Powrót

Przedszkole nr 1 w Złotowie

ul. Grochowskiego 14, 77-400 Złotów
NIP: 767-169-88-76
tel. +48 67 263 3358
E-mail: p1@przedszkola-zlotow.pl