Informacja z dnia 3 kwietnia:

Informujemy, że przedszkole prowadzi zajęcia zdalnie do 10 kwietnia (bez przerwy świątecznej).

z pozdrowieniam z przedszkola dla wszystkich dzieci i rodziców

dyrektor przedszkola

informacja z dnia 1.04.2020r.

Drodzy Rodzice,

opłata za przedszkole będzie naliczana po powrocie dzieci do przedszkola.

z pozdrowieniami

dyrektor przedszkola

Grafika z tekstem: Kształcenie na odległość w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 10 kwietnia br.Po lewej ilustracja budynku w białym kole na czerwonym tle.

( proszę kliknąć aby otworzyć informację)

Szanowni Rodzice

Zawieszenie działalności przedszkola jest trudnym wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli i rodziców, ale także dla dzieci. Trzeba cierpliwie wyjaśniać dzieciom, dlaczego nie mogą iść do „swojego” przedszkola, dlaczego nie mogą spotykać się z koleżankami i kolegami z przedszkola , dlaczego nie mogą się bawić ulubionymi zabawkami przedszkolnymi. Nie ma przy tym potrzeby wywoływania u dzieci negatywnych odczuć: strachu, paniki i poczucia niebezpieczeństwa. Podstawową zasadą powinno być unikanie kontaktów z innymi osobami oraz stosowanie się do zasad utrzymywania czystości i higieny. Obecna sytuacja stwarza możliwości wdrożenia dziecka do dokładnego mycia rąk, zasłaniania ust przy kichaniu i kaszlu.

Rodzicu ! Zachęcamy

Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane.

Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo i zasób wiedzy swojego dziecka.

Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi, na rozmowę o przeczytanej książce, o wywołanych odczuciach, postawach i zachowaniu bohaterów.

Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych.

Zaproponuj dziecku gry planszowe , zabawy i gry zręcznościowo – ruchowe. Kontaktuj się ze swoimi nauczycielami. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka.

W sytuacji zawieszenia pracy przedszkola to na współdziałaniu rodziców z nauczycielami spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju.

Wspólnie z Państwem postaramy się zorganizować zdalną edukację. Codziennie zamieszczamy na naszej stronie internetowej w zakładce " Oddziały przedszkolne” zabawy, zadania i ćwiczenia do pracy i zabawy w domu, przygotowane przez nasze nauczycielki. Zachęcamy Państwa do współpracy, przesyłania wiadomości, zdjęć z wykonanymi zadaniami do  pań nauczycielek lub do przedszkola.

kontakt e-mail z Paniami nauczycielkami z grup :

Kontakt z Panią Aleksandrą Matylis-Skrentną e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Krasnoludki
Kontakt z Panią Katarzyną Kowalik e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Misie
Kontakt z Panią Łucją Kamińską e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat:Zajączki
Kontakt z Panią Aleksandrą Murawską e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Pszczółki
Kontakt z Panią Joanną Trusńską e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Skrzaty
Kontakt z Panią Danielą Manikowską e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Motylki
Kontakt z Panią Joanną Rusak e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Sówki
Kontakt z Panią Anną Schauer e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Jeżyki
Kontakt z Panią Dorotą Sobiegraj - religia,  e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: Religia
Kontakt z Panią Haliną Szałańską- logopedą ,e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: logopeda
Kontakt z Panią  intendentką, e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: intendent
Kontakt z Panią  Jowitą Bednarską-dyrektor  przedszkola ,e-mai: p4@przedszkola-zlotow.pl, temat: dyrektor
Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola życzę dużo zdrowia.

Dbajmy o siebie a  szczególnie  o  dzieci  i osoby starsze,

przestrzegajmy wszystkich zaleceń.

kontakt z przedszkolem: tel. 67 263 27 05, e-mail:p4@przedszkola-zlotow.pl

Wszystkie komunikaty umieszczane będą na stronie internetowej przedszkola.

pozdrawiamy serdecznie

do zobaczenia w przedszkolu

dyrektor przedszkol

Wszystkie bieżące ogłoszenia znajdą Państwo w zakładce