Grudzień 2020

Dzieci z grupy "Motyle" zrealizowały III blok tematyczny "Zaczarowane Mrowisko" Projektu Edukacyjnego "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii".

Zabawy w kodowanie i zabawy chustą animacyjną:)

04.12.2020r. "Motylki" ubierają choinkę

07.12.2020r. Mikołajki w grupie Motyli

Mikołajki w grupie Biedronki 07.12.2020r.

07.12. 2020r Mikołajki w  grupie Żabki

14.12.2020 r. Mikołajki w grupie Pszczółek

11.12.2020r Bedronki w ramach projektu "Biedronkowe kodowanie" poraz kolejny bawiły się w kodowanie. Tym razem układały ubrania zimowe według podanego kodu. Radziły sobie wspaniale.

14.12.2020 r. dzieci z grupy Pszczółek realizowały trzeci odłam tematyczny w ramach projektu " W świecie emocji".  Dzieci uważnie obejrzały filmiki o emocjach: " Witajcie emocje", " Cztery emocje", " Jak wydobywa się emocje?", " Emocje i uczucia, każdy coś przeżywa". Po ich obejrzeniu dzieci rozmawiały na temat tego jak je rozpoznawać, porządkować i czerpać z ich odczuwania jak najwięcej pozytywnych odczuć.

W ramach realizacji projektu "Biedronkowe kodowanie" 16.12. 2020r. do sali Biedronek przybył gość robot Photon. Dzieci ucieszyły się z odwiedzin Photona. Poznały jego umiejętności i uczyły się operować joystickiem. Radości było sporo.

16.12.2020r- " Żabki"- zabawy z kodowaniem. W ramach realizacji projektu- "Żabki kodują" dzieci odszukiwały odpowiednich bombek i układały je na macie według ustalonych warunków.

18.12.2020 r. dzieci z grupy Pszczółek realizowały kolejny odłam tematyczny w ramach projektu " W świecie emocji". Przedszkolaki " malowały uczucia przy muzyce" i " wykonały taniec uczuć".  Uczniowie słuchali krótkich fragmentów muzyki i rysowali  emocje jakie ich ogarniają w formie buziek - uśmiechniętych, przerażonych, zdziwionych w zależności od nastroju muzyki.  Następnie pokazywały ruchem całego ciała " co mówi muzyka".

21.12.2020r  - " Żabki"  -Wigilia grupowa - dzieci podzieliły się opłatkiem, zaśpiewały kolędy i złożyły sobie życzenia