Strona główna
Serdecznie witamy! break

Oddział IV - Misie

 

misie

01.06.-12.06.2020r.

 

Witam Was bardzo serdecznie, wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Sześciolatkom wypisałam już dyplomy. Wasze Panie Wam przekażą.

Bardzo dziękuję Wam i Waszym rodzicom szczególnie za - pomoc, wsparcie, cierpliwość i godne zastąpienie mojej osoby w tym czasie pandemii.

W tym miesiącu będą już tylko bajki, zaczynamy od bajki o Jezusie. Na początek bajka opowiadająca o cudach Jezusa. Cud to jest rzecz po ludzku niemożliwa do zrealizowania. A Jezus właśnie takie cuda robił, ponieważ był Synem samego Boga. Reszta niech pozostanie tajemnicą. Życzę miłego i owocnego ogładania. Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=zQZMvA0czos

Proszę jak zawsze pomódlcie się we wszystkich intencjach waszych rodziców.

Pozdrawiam i ściskam Was moje aniołki.

 

                                                                     Dorota Sobiegraj

 

25.05.-29.05.2020

 

 

Temat: Moja MAMA.

 

 

 

Kochane dzieciaczki to znowu ja i religia.

I znów o pomoc proszę Waszych opiekunów (dziękuję im z góry). Niektórzy rodzice zasługują na wiele medali.

          Więc zaczynamy. Temat dzisiaj bardzo łatwy, prosty i przyjemny. Wielkimi krokami zbliża się, ŚWIĘTO MAMY. Nie pytam, czy kochacie swoje mamy, bo znam odpowiedź. Każdy kocha swoją mamę. Mamę wybrał dla nas Bóg, to On nam ją dał. Nikt nie kocha was tak bardzo mocno, jak mama. Pamiętajcie o tym, dlatego słuchajcie mamy, pomagajcie jej i zawsze mówcie, że ją bardzo kochacie. I jeszcze jedno, nawet jak krzyczy na was, to was bardzo mocno kocha, bo chce, abyście wyrośli na dobrych i mądrych ludzi. Mama ma trudne zadanie, żeby was wychować . Dobra koniec teraz do dzieła.

 

 

 

                    ZADANIA NA DZIŚ.

1. Rysujemy, malujemy, czy co tam tylko chcecie swoją mamę.  Więc czekam na zdjęcia tych portretów, a potem w dniu mam, we wtorek mamie go wręczacie. Zgadzacie się??? Na pewno mama się ucieszy.

 

2.Pomódlcie się za waszą mamę, aby Mama nas wszystkich Maryja się nią opiekowała, odmówcie wspólnie Zdrowaś Maryjo...

 

3. Pozdrawiam i ściskam oraz masę buziaków wam przesyłam.

 

 

P.S.

Cieszę się, że poznajecie mnie jeszcze.

 

                                                                                         Dorota Sobiegraj

 

Mój adres: dorota.sobiegraj@op.pl

 

11.05-15.05.2020r.

 

Temat: Jan Paweł II – historia Papieża Polaka.

 

 

 

          Kochane dzieciaczki to znowu ja i tak już chyba będzie do wakacji. Szkoda, tak bardzo bym chciała was zobaczyć. Trudno, widocznie taka jest wola Boża.

I znów o pomoc proszę Waszych opiekunów (dziękuję im z góry). Niektórzy rodzice zasługują na medal.

          Więc zaczynamy. Bardzo chciałabym, abyście poznali dzisiaj jedną z największych i najważniejszych postaci w historii Polski. Jest to Papież – przypominam, że jest to następca Pana Jezusa na ziemi, ktoś bardzo ważny dla wszystkich, którzy wierzą w Boga, kochają Jezusa i Maryję. Powiem wam, że znalazłam dla was piękną bajkę opowiadającą o życiu Papieża Polaka – Jana Pawła II, choć już długo jest w niebie, wszyscy dorośli go pamietają, nawet wasi rodzice. Myślę, że on pomoże wam poznać jego historię, życie. Jan Paweł II miał na imię Karol a na nazwisko Wojtyła, gdyby żył 18 maja obchodziłby setne urodziny.

          W filmie jest dużo fragmentów z czasów wojny, kiedy na Polskę napadły Niemcy, mam nadzieję, że się nie przestraszycie. Ja wiem, że wy jesteście odważni. Miłego oglądania, bo za tydzień będzie kolejne trudne zadanie do wykonania. Na ten tydzień film wam wystarczy. Zapraszam to jest link na cda https://www.cda.pl/video/6717136e/vfilmJan Paweł II: Historia Papieża Polaka.

 

 

Drodzy Rodzice!!

Film w formie bajki animowanej trwa ok. 25 minut i na dzisiaj tyle, za tydzień myślę, że będziemy dalej kontynuować te treści. 18 maja w kościele WNMP będą wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II, może warto odszukać na fb transmisję tego wydarzenia, prawdopodobnie na profilu różaniec bez granic.

 

 

Pamiętajcie o modlitwie.

 

Gorąco pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków i uścisków.

 

 

 

                                                                                         Pani DOROTA.

 

 

04.05-08.05.2020r.

 

 

Temat: Maj miesiącem Maryi.

 

 

 

Kochane dzieciaczki to znowu ja.

I  proszę o pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Mam nadzieję, że film Wam się podobał, bo ma duży związek z dzisiejszym tematem. Kontynuujemy poznawanie Mamy Pana Jezusa Maryi.

Widzieliście jak dzieci nazywały Maryję – Piękna Pani. Prawda, że była piękna? Wiecie, dlaczego Maryja jest taka piękna? Bo ma dobre serce, bo kocha Boga, bo nigdy nikogo nie skrzywdziła i kocha wszystkich ludzi. Wy też jesteście tacy piękni, kiedy czynicie dobro.

 

 

ZADANIA NA DZISIAJ:

1. Zdziwi Was to, ale posłuchajcie tego na youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=rI8_p7KomdQ, to jest litania loretańska, posłuchajcie jak pięknie jest nazywana Maryja...... Róża duchowna, Panna roztropna, Matko Kościoła...., pomódlcie się odpowiadając módl się za nami. Niech to będzie wasza modlitwa.

 

2. A teraz zadanie do narysowania. Bierzemy kartkę, kredki, mazaki, farby, czy co tam chcecie i do dzieła – rysujemy Maryję, może być z którymś z nazw z litanii. Zróbcie po swojemu. Cieszy mnie każdy rysunek, który mi przesyłacie, wtedy wiem, że o mnie pamiętacie i za mną tęsknicie (bo ja bardzo tęsknię za wami). Nadal czekam na zdjęcia z waszych prac z dzisiejszego zadania na adres: dorota.sobiegraj@op.pl.

 

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

 

                                                                                         Pani DOROTA.

 

14.04-17.04.2020r.

 

Temat: Alleluja – Jezus żyje!!!

 

Kochane dzieciaczki i już po świętach i... nadal nie pozwalają nam wracać do przedszkola. Oj, ten wirus ma moc, ciągle krąży jeszcze w naszej Polsce. Może w końcu sobie pójdzie, mam taką nadzieję i Wasi rodzice/opiekunowie pewnie też.

 

Dzisiaj także liczę na pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Treści tego tematu mówią o radosnym wydarzeniu. Jezus pokonał śmierć, to znaczy, choć w piątek oddał za nas życie na krzyżu, to w niedzielę nad ranem pokonał śmierć, po prostu ożył. Jest to najdoskonalszy cud Jezusa. Pomoże Wam to wydarzenie zrozumieć pomoże filmik przedstawiający wydarzenie Zmartwychwstania Jezusa.

Proponuję Wam też kolejne zadania:

 

1. ZADANIE:

Jak zawsze zaczynamy od filmu znów youtube: Zmartwychwstanie Chrystusa. link

https://www.youtube.com/watch?v=sC4o9AuysWw do filmu. Uwaga jego długość to ponad 20 minut, można obejrzeć w częściach.

 

- bardzo radosny, prawda? Zdradzę Wam, że Pan Jezus był żywy i prawdziwy, choć Jego Ciało było już uświęcone i miało moc przemieszczania się, pojawiania i znikania.

 

2. ZADANIE:

- a teraz kolejne zadanie do narysowania weźcie kartkę od bloku/ksera, kredki i do dzieła, tym razem rysujemy, to, co Wam w czasie Świąt sprawiło największą radość. Może prezes od zajączka, może telefon od babci, może jakaś zabawa?

Jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie się podpisać.

 

A!

Jeszcze mam małą prośbę tak jak ostatnio, pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

 

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

 

Pani DOROTA, która bardzo by chciała zobaczyć jak urośliście przez ten miesiąc.

 

 

06.04-10.04.2020r.

Temat: Męka Pana Jezusa

 

Kochane dzieciaczki, witam Was i Waszych Rodziców. Mam dla Was dzisiaj kolejne zadanko. Wielu z Was przesłało mi kolejne ilustracje. Piękne. Coraz bardziej mnie zaskakujecie. Nie wyrzucajcie ich, chcę je zobaczyć jak wrócimy. Pamiętam o nagrodach.

 

Dzisiaj także liczę na pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Treści tego tematu mówią opowiadają o tym jak cierpiał Pan Jezus, co mu zrobili Ci, którzy nie słuchali Go, byli po prostu źli już z natury. Nie kochali Boga i innych ludzi. Pismo Święte podaje również, że Jezus po to przyszedł na świat, żeby otworzyć nam NIEBO, żeby swoją śmiarcią za nasze złe czyny (grzechy) nas odkupić. Wiem, że to bardzo smutne. Jak można karać niewinnego? Ale jednak. Wy tak nie postępujcie. Bądźcie zawsze dobrzy.

Proponuję Wam też kolejne dwa zadania:

1. ZADANIE:

- fragment męki Pana Jezusa (uspakajam rodziców są to fotografie i czytany fragment Ewangelii). Zapraszam na YOUTUBA,Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa link: https://www.youtube.com/watch?v=zGCRUygpxCs

- bardzo smutny ten film prawda?

Postarajcie się być dzisiaj dobrzy dla rodziców. Ten dzień, w którym Pan Jezus umarł nazywamy Wielkim Piątkiem.

2. ZADANIE:

- a teraz kolejne zadanie do narysowania weźcie kartkę od bloku/ksera, brązową kredkę i narysujcie krzyż. Jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie się podpisać

 

A!

Jeszcze mam małą prośbę tak jak ostatnio, pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

                                                           Pani DOROTA

 

30.03-03.04.2020r.

Temat: Uczta Jezusa.

 

Kochane dzieciaczki, wytrzymujacie w domu? Ja też już ledwo. Mam dla Was dzisiaj kolejne zadanko. Wielu z Was przesłało mi palmy. Piękne. Nie wyrzucajcie ich, chcę je zobaczyć jak wrócimy. Pamiętam o nagrodach.

 

Dzisiaj także liczę na pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Treści tego tematu mówią o uczcie jaką spożył Pan Jezus ze swoimi dwunastoma uczniami. Była ona bardzo ważna, bo w czasie jej trwania Pan Jezus ustanowił dwa ważne sakramenty (taka nazwa) – kapłaństwo (stąd mamy dzisiaj księży) i Eucharystię (dorośli i starsi przyjmują Ciało Pana Jezusa pod postacią białego chleba w czasie mszy św.) - jak się spotkamy dokładniej Wam wytłumaczę.

Proponuję Wam też kolejne dwa zadania:

 

1. ZADANIE:

- fragment Ostatniej Wieczerzy – bo tak nazywamy tą ucztę pokazuje nam filmik na YOUTUBE – tam dorośli wam odszukają: Księga Ksiąg Ostatnia Wieczerza. Fragment filmu. link:https://www.youtube.com/watch?v=jK9NeNhxqsc

 

- bardzo poważny ten film prawda?

- a jak Wam się podobał Krzysiu? Trochę się popisuje?

Film pokazuje, że każdy z nas powinien nauczyć się pomagać innym, mamie, tacie, babci, pani w przedszkolu, koledze, koleżance. Wtedy naśladujemy w swoim życiu Pana Jezusa – czynimy dobro. A ja wiem, że Wy macie dobre serduszka. Wieć zróbcie dzisiaj coś dobrego.

 

2. ZADANIE:

- a teraz kolejne zadanie do narysowania weźcie kartkę od bloku/ksera, kredki i do dzieła. Pan Jezus wziął chleb i narysujcie chleb – taki jaki codziennie jecie, potem wziął kielich z winem i narysujcie owoce, z których robi się wino, czyli..... winogrona (mogą być fioletowe).  Jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie się podpisać

 

A!

Jeszcze mam małą prośbę tak jak ostatnio, pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

 

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

 

                                                           Pani DOROTA

23-27.03.2020r.

 

Temat: Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

Kochane dzieciaczki, ja już zdążyłam się za Wami stęsknić. Mam cichą nadzieję, że Wy też. Pamiętam, jak lubicie religię, to teraz będzie troszkę inaczej. Zastąpią mnie Wasi rodzice/opiekunowie/dziadkowie. Z góry i im za to bardzo dziękuję.

          Pamiętacie, że zaczął się smutny czas – Post, w którym dziękujemy Jezusowi za Jego śmierć na krzyżu. Ale najpierw było bardzo radosne wydarzenie – Jezusa witano jak KRÓLA. Proponuję Wam dwa zadania:

 

1. ZADANIE:

- fragment sceny wjazdu Jezusa do Jerozolimy pokazuje nam filmik na YOUTUBE – tam dorośli wam odszukają: Ewangelia wg św. Jana – Uroczysty wjazd do Jerozolimy

link: https://www.youtube.com/watch?v=mBBvNukgCsw 

 – dokładnie obejrzyjcie;

- Prawda, że radosny moment?

2. ZADANIE:

- a teraz weźcie kartkę od bloku/ksera, kredki i narysujcie taką palmę jaką na filmie witali Jezusa; (jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie podpisać).

SUPER!!!!

Na ten tydzień wszystko.

A!

Jeszcze mam małą prośbę pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

 

 Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków i uścisków.

 

                                                        Pani DOROTA


Oddział V- Słoneczka

słoneczko

01.06.-12.06.2020r.

 

Witam Was bardzo serdecznie, wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Sześciolatkom wypisałam już dyplomy. Wasze Panie Wam przekażą.

Bardzo dziękuję Wam i Waszym rodzicom szczególnie za - pomoc, wsparcie, cierpliwość i godne zastąpienie mojej osoby w tym czasie pandemii.

W tym miesiącu będą już tylko bajki, zaczynamy od bajki o Jezusie. Na początek bajka opowiadająca o cudach Jezusa. Cud to jest rzecz po ludzku niemożliwa do zrealizowania. A Jezus właśnie takie cuda robił, ponieważ był Synem samego Boga. Reszta niech pozostanie tajemnicą. Życzę miłego i owocnego ogładania. Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=zQZMvA0czos

Proszę jak zawsze pomódlcie się we wszystkich intencjach waszych rodziców.

Pozdrawiam i ściskam Was moje aniołki.

 

                                                                     Dorota Sobiegraj

 

25.05.-29.05.2020

 

 

Temat: Moja MAMA.

 

 

 

Kochane dzieciaczki to znowu ja i religia.

I znów o pomoc proszę Waszych opiekunów (dziękuję im z góry). Niektórzy rodzice zasługują na wiele medali.

          Więc zaczynamy. Temat dzisiaj bardzo łatwy, prosty i przyjemny. Wielkimi krokami zbliża się, ŚWIĘTO MAMY. Nie pytam, czy kochacie swoje mamy, bo znam odpowiedź. Każdy kocha swoją mamę. Mamę wybrał dla nas Bóg, to On nam ją dał. Nikt nie kocha was tak bardzo mocno, jak mama. Pamiętajcie o tym, dlatego słuchajcie mamy, pomagajcie jej i zawsze mówcie, że ją bardzo kochacie. I jeszcze jedno, nawet jak krzyczy na was, to was bardzo mocno kocha, bo chce, abyście wyrośli na dobrych i mądrych ludzi. Mama ma trudne zadanie, żeby was wychować . Dobra koniec teraz do dzieła.

 

 

 

                    ZADANIA NA DZIŚ.

1. Rysujemy, malujemy, czy co tam tylko chcecie swoją mamę.  Więc czekam na zdjęcia tych portretów, a potem w dniu mam, we wtorek mamie go wręczacie. Zgadzacie się??? Na pewno mama się ucieszy.

 

2.Pomódlcie się za waszą mamę, aby Mama nas wszystkich Maryja się nią opiekowała, odmówcie wspólnie Zdrowaś Maryjo...

 

3. Pozdrawiam i ściskam oraz masę buziaków wam przesyłam.

 

 

P.S.

Cieszę się, że poznajecie mnie jeszcze.

 

                                                                                         Dorota Sobiegraj

 

 

Mój adres: dorota.sobiegraj@op.pl

 

 

11.05-15.05.2020r.

 

 

 

Temat: Jan Paweł II – historia Papieża Polaka.

 

 

 

          Kochane dzieciaczki to znowu ja i tak już chyba będzie do wakacji. Szkoda, tak bardzo bym chciała was zobaczyć. Trudno, widocznie taka jest wola Boża.

I znów o pomoc proszę Waszych opiekunów (dziękuję im z góry). Niektórzy rodzice zasługują na medal.

          Więc zaczynamy. Bardzo chciałabym, abyście poznali dzisiaj jedną z największych i najważniejszych postaci w historii Polski. Jest to Papież – przypominam, że jest to następca Pana Jezusa na ziemi, ktoś bardzo ważny dla wszystkich, którzy wierzą w Boga, kochają Jezusa i Maryję. Powiem wam, że znalazłam dla was piękną bajkę opowiadającą o życiu Papieża Polaka – Jana Pawła II, choć już długo jest w niebie, wszyscy dorośli go pamietają, nawet wasi rodzice. Myślę, że on pomoże wam poznać jego historię, życie. Jan Paweł II miał na imię Karol a na nazwisko Wojtyła, gdyby żył 18 maja obchodziłby setne urodziny.

          W filmie jest dużo fragmentów z czasów wojny, kiedy na Polskę napadły Niemcy, mam nadzieję, że się nie przestraszycie. Ja wiem, że wy jesteście odważni. Miłego oglądania, bo za tydzień będzie kolejne trudne zadanie do wykonania. Na ten tydzień film wam wystarczy. Zapraszam to jest link na cda https://www.cda.pl/video/6717136e/vfilmJan Paweł II: Historia Papieża Polaka.

 

Drodzy Rodzice!!

Film w formie bajki animowanej trwa ok. 25 minut i na dzisiaj tyle, za tydzień myślę, że będziemy dalej kontynuować te treści. 18 maja w kościele WNMP będą wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II, może warto odszukać na fb transmisję tego wydarzenia, prawdopodobnie na profilu różaniec bez granic.

Pamiętajcie o modlitwie.

 

Gorąco pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków i uścisków.

 

 

                                                                                         Pani DOROTA.

 

 

04.05-08.05.2020r.

 

 

Temat: Maj miesiącem Maryi.

 

 

 

Kochane dzieciaczki to znowu ja.

I  proszę o pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Mam nadzieję, że film Wam się podobał, bo ma duży związek z dzisiejszym tematem. Kontynuujemy poznawanie Mamy Pana Jezusa Maryi.

Widzieliście jak dzieci nazywały Maryję – Piękna Pani. Prawda, że była piękna? Wiecie, dlaczego Maryja jest taka piękna? Bo ma dobre serce, bo kocha Boga, bo nigdy nikogo nie skrzywdziła i kocha wszystkich ludzi. Wy też jesteście tacy piękni, kiedy czynicie dobro.

 

 

ZADANIA NA DZISIAJ:

1. Zdziwi Was to, ale posłuchajcie tego na youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=rI8_p7KomdQ, to jest litania loretańska, posłuchajcie jak pięknie jest nazywana Maryja...... Róża duchowna, Panna roztropna, Matko Kościoła...., pomódlcie się odpowiadając módl się za nami. Niech to będzie wasza modlitwa.

 

2. A teraz zadanie do narysowania. Bierzemy kartkę, kredki, mazaki, farby, czy co tam chcecie i do dzieła – rysujemy Maryję, może być z którymś z nazw z litanii. Zróbcie po swojemu. Cieszy mnie każdy rysunek, który mi przesyłacie, wtedy wiem, że o mnie pamiętacie i za mną tęsknicie (bo ja bardzo tęsknię za wami). Nadal czekam na zdjęcia z waszych prac z dzisiejszego zadania na adres: dorota.sobiegraj@op.pl.

 

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

 

 

 

                                                                                         Pani DOROTA.

 

 

 

06.04-10.04.2020r.

Temat: Męka Pana Jezusa

 

Kochane dzieciaczki, witam Was i Waszych Rodziców. Mam dla Was dzisiaj kolejne zadanko. Wielu z Was przesłało mi kolejne ilustracje. Piękne. Coraz bardziej mnie zaskakujecie. Nie wyrzucajcie ich, chcę je zobaczyć jak wrócimy. Pamiętam o nagrodach.

 

Dzisiaj także liczę na pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Treści tego tematu mówią opowiadają o tym jak cierpiał Pan Jezus, co mu zrobili Ci, którzy nie słuchali Go, byli po prostu źli już z natury. Nie kochali Boga i innych ludzi. Pismo Święte podaje również, że Jezus po to przyszedł na świat, żeby otworzyć nam NIEBO, żeby swoją śmiarcią za nasze złe czyny (grzechy) nas odkupić. Wiem, że to bardzo smutne. Jak można karać niewinnego? Ale jednak. Wy tak nie postępujcie. Bądźcie zawsze dobrzy.

Proponuję Wam też kolejne dwa zadania:

1. ZADANIE:

- fragment męki Pana Jezusa (uspakajam rodziców są to fotografie i czytany fragment Ewangelii). Zapraszam na YOUTUBA,Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa link: https://www.youtube.com/watch?v=zGCRUygpxCs

- bardzo smutny ten film prawda?

Postarajcie się być dzisiaj dobrzy dla rodziców. Ten dzień, w którym Pan Jezus umarł nazywamy Wielkim Piątkiem.

2. ZADANIE:

- a teraz kolejne zadanie do narysowania weźcie kartkę od bloku/ksera, brązową kredkę i narysujcie krzyż. Jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie się podpisać

 

A!

Jeszcze mam małą prośbę tak jak ostatnio, pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

                                                           Pani DOROTA

30.03-03.04.2020r.

Temat: Uczta Jezusa.

 

Kochane dzieciaczki, wytrzymujacie w domu? Ja też już ledwo. Mam dla Was dzisiaj kolejne zadanko. Wielu z Was przesłało mi palmy. Piękne. Nie wyrzucajcie ich, chcę je zobaczyć jak wrócimy. Pamiętam o nagrodach.

 

Dzisiaj także liczę na pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Treści tego tematu mówią o uczcie jaką spożył Pan Jezus ze swoimi dwunastoma uczniami. Była ona bardzo ważna, bo w czasie jej trwania Pan Jezus ustanowił dwa ważne sakramenty (taka nazwa) – kapłaństwo (stąd mamy dzisiaj księży) i Eucharystię (dorośli i starsi przyjmują Ciało Pana Jezusa pod postacią białego chleba w czasie mszy św.) - jak się spotkamy dokładniej Wam wytłumaczę.

Proponuję Wam też kolejne dwa zadania:

 

1. ZADANIE:

- fragment Ostatniej Wieczerzy – bo tak nazywamy tą ucztę pokazuje nam filmik na YOUTUBE – tam dorośli wam odszukają: Księga Ksiąg Ostatnia Wieczerza. Fragment filmu. link:https://www.youtube.com/watch?v=jK9NeNhxqsc

 

- bardzo poważny ten film prawda?

- a jak Wam się podobał Krzysiu? Trochę się popisuje?

Film pokazuje, że każdy z nas powinien nauczyć się pomagać innym, mamie, tacie, babci, pani w przedszkolu, koledze, koleżance. Wtedy naśladujemy w swoim życiu Pana Jezusa – czynimy dobro. A ja wiem, że Wy macie dobre serduszka. Wieć zróbcie dzisiaj coś dobrego.

 

2. ZADANIE:

- a teraz kolejne zadanie do narysowania weźcie kartkę od bloku/ksera, kredki i do dzieła. Pan Jezus wziął chleb i narysujcie chleb – taki jaki codziennie jecie, potem wziął kielich z winem i narysujcie owoce, z których robi się wino, czyli..... winogrona (mogą być fioletowe).  Jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie się podpisać

 

A!

Jeszcze mam małą prośbę tak jak ostatnio, pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

 

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

 

                                                           Pani DOROTA

23-27.03.2020r.

 

Temat: Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

Kochane dzieciaczki, ja już zdążyłam się za Wami stęsknić. Mam cichą nadzieję, że Wy też. Pamiętam, jak lubicie religię, to teraz będzie troszkę inaczej. Zastąpią mnie Wasi rodzice/opiekunowie/dziadkowie. Z góry i im za to bardzo dziękuję.

          Pamiętacie, że zaczął się smutny czas – Post, w którym dziękujemy Jezusowi za Jego śmierć na krzyżu. Ale najpierw było bardzo radosne wydarzenie – Jezusa witano jak KRÓLA. Proponuję Wam dwa zadania:

 

1. ZADANIE:

- fragment sceny wjazdu Jezusa do Jerozolimy pokazuje nam filmik na YOUTUBE – tam dorośli wam odszukają: Ewangelia wg św. Jana – Uroczysty wjazd do Jerozolimy

link: https://www.youtube.com/watch?v=mBBvNukgCsw 

 – dokładnie obejrzyjcie;

- Prawda, że radosny moment?

2. ZADANIE:

- a teraz weźcie kartkę od bloku/ksera, kredki i narysujcie taką palmę jaką na filmie witali Jezusa; (jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie podpisać).

SUPER!!!!

Na ten tydzień wszystko.

A!

Jeszcze mam małą prośbę pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

 

 Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków i uścisków.

 

                                                        Pani DOROTA

 

Oddział VI - Pszczółki

 

 

 

01.06.-12.06.2020r.

 

Witam Was bardzo serdecznie, wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Sześciolatkom wypisałam już dyplomy. Wasze Panie Wam przekażą.

Bardzo dziękuję Wam i Waszym rodzicom szczególnie za - pomoc, wsparcie, cierpliwość i godne zastąpienie mojej osoby w tym czasie pandemii.

W tym miesiącu będą już tylko bajki, zaczynamy od bajki o Jezusie. Na początek bajka opowiadająca o cudach Jezusa. Cud to jest rzecz po ludzku niemożliwa do zrealizowania. A Jezus właśnie takie cuda robił, ponieważ był Synem samego Boga. Reszta niech pozostanie tajemnicą. Życzę miłego i owocnego ogładania. Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=zQZMvA0czos

Proszę jak zawsze pomódlcie się we wszystkich intencjach waszych rodziców.

Pozdrawiam i ściskam Was moje aniołki.

 

                                                                     Dorota Sobiegraj

25.05.-29.05.2020

 

Temat: Moja MAMA.

 

 

 

Kochane dzieciaczki to znowu ja i religia.

I znów o pomoc proszę Waszych opiekunów (dziękuję im z góry). Niektórzy rodzice zasługują na wiele medali.

          Więc zaczynamy. Temat dzisiaj bardzo łatwy, prosty i przyjemny. Wielkimi krokami zbliża się, ŚWIĘTO MAMY. Nie pytam, czy kochacie swoje mamy, bo znam odpowiedź. Każdy kocha swoją mamę. Mamę wybrał dla nas Bóg, to On nam ją dał. Nikt nie kocha was tak bardzo mocno, jak mama. Pamiętajcie o tym, dlatego słuchajcie mamy, pomagajcie jej i zawsze mówcie, że ją bardzo kochacie. I jeszcze jedno, nawet jak krzyczy na was, to was bardzo mocno kocha, bo chce, abyście wyrośli na dobrych i mądrych ludzi. Mama ma trudne zadanie, żeby was wychować . Dobra koniec teraz do dzieła.

 

 

 

                    ZADANIA NA DZIŚ.

1. Rysujemy, malujemy, czy co tam tylko chcecie swoją mamę.  Więc czekam na zdjęcia tych portretów, a potem w dniu mam, we wtorek mamie go wręczacie. Zgadzacie się??? Na pewno mama się ucieszy.

 

2.Pomódlcie się za waszą mamę, aby Mama nas wszystkich Maryja się nią opiekowała, odmówcie wspólnie Zdrowaś Maryjo...

 

3. Pozdrawiam i ściskam oraz masę buziaków wam przesyłam.

 

 

P.S.

Cieszę się, że poznajecie mnie jeszcze.

 

                                                                                         Dorota Sobiegraj

Mój adres: dorota.sobiegraj@op.pl

 

 

11.05-15.05.2020r.

 

 

 

Temat: Jan Paweł II – historia Papieża Polaka.

 

 

 

          Kochane dzieciaczki to znowu ja i tak już chyba będzie do wakacji. Szkoda, tak bardzo bym chciała was zobaczyć. Trudno, widocznie taka jest wola Boża.

I znów o pomoc proszę Waszych opiekunów (dziękuję im z góry). Niektórzy rodzice zasługują na medal.

          Więc zaczynamy. Bardzo chciałabym, abyście poznali dzisiaj jedną z największych i najważniejszych postaci w historii Polski. Jest to Papież – przypominam, że jest to następca Pana Jezusa na ziemi, ktoś bardzo ważny dla wszystkich, którzy wierzą w Boga, kochają Jezusa i Maryję. Powiem wam, że znalazłam dla was piękną bajkę opowiadającą o życiu Papieża Polaka – Jana Pawła II, choć już długo jest w niebie, wszyscy dorośli go pamietają, nawet wasi rodzice. Myślę, że on pomoże wam poznać jego historię, życie. Jan Paweł II miał na imię Karol a na nazwisko Wojtyła, gdyby żył 18 maja obchodziłby setne urodziny.

          W filmie jest dużo fragmentów z czasów wojny, kiedy na Polskę napadły Niemcy, mam nadzieję, że się nie przestraszycie. Ja wiem, że wy jesteście odważni. Miłego oglądania, bo za tydzień będzie kolejne trudne zadanie do wykonania. Na ten tydzień film wam wystarczy. Zapraszam to jest link na cda https://www.cda.pl/video/6717136e/vfilmJan Paweł II: Historia Papieża Polaka.

 

 

Drodzy Rodzice!!

Film w formie bajki animowanej trwa ok. 25 minut i na dzisiaj tyle, za tydzień myślę, że będziemy dalej kontynuować te treści. 18 maja w kościele WNMP będą wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II, może warto odszukać na fb transmisję tego wydarzenia, prawdopodobnie na profilu różaniec bez granic.

 

 

Pamiętajcie o modlitwie.

 

Gorąco pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków i uścisków.

 

 

                                                                                         Pani DOROTA.

 

 

04.05-08.05.2020r.

 

 

Temat: Maj miesiącem Maryi.

 

 

 

Kochane dzieciaczki to znowu ja.

I  proszę o pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Mam nadzieję, że film Wam się podobał, bo ma duży związek z dzisiejszym tematem. Kontynuujemy poznawanie Mamy Pana Jezusa Maryi.

Widzieliście jak dzieci nazywały Maryję – Piękna Pani. Prawda, że była piękna? Wiecie, dlaczego Maryja jest taka piękna? Bo ma dobre serce, bo kocha Boga, bo nigdy nikogo nie skrzywdziła i kocha wszystkich ludzi. Wy też jesteście tacy piękni, kiedy czynicie dobro.

 

 

ZADANIA NA DZISIAJ:

1. Zdziwi Was to, ale posłuchajcie tego na youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=rI8_p7KomdQ, to jest litania loretańska, posłuchajcie jak pięknie jest nazywana Maryja...... Róża duchowna, Panna roztropna, Matko Kościoła...., pomódlcie się odpowiadając módl się za nami. Niech to będzie wasza modlitwa.

 

2. A teraz zadanie do narysowania. Bierzemy kartkę, kredki, mazaki, farby, czy co tam chcecie i do dzieła – rysujemy Maryję, może być z którymś z nazw z litanii. Zróbcie po swojemu. Cieszy mnie każdy rysunek, który mi przesyłacie, wtedy wiem, że o mnie pamiętacie i za mną tęsknicie (bo ja bardzo tęsknię za wami). Nadal czekam na zdjęcia z waszych prac z dzisiejszego zadania na adres: dorota.sobiegraj@op.pl.

 

 

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

 

                                                                                         Pani DOROTA.

 

 

 

06.04-10.04.2020r.

Temat: Męka Pana Jezusa

 

Kochane dzieciaczki, witam Was i Waszych Rodziców. Mam dla Was dzisiaj kolejne zadanko. Wielu z Was przesłało mi kolejne ilustracje. Piękne. Coraz bardziej mnie zaskakujecie. Nie wyrzucajcie ich, chcę je zobaczyć jak wrócimy. Pamiętam o nagrodach.

 

Dzisiaj także liczę na pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Treści tego tematu mówią opowiadają o tym jak cierpiał Pan Jezus, co mu zrobili Ci, którzy nie słuchali Go, byli po prostu źli już z natury. Nie kochali Boga i innych ludzi. Pismo Święte podaje również, że Jezus po to przyszedł na świat, żeby otworzyć nam NIEBO, żeby swoją śmiarcią za nasze złe czyny (grzechy) nas odkupić. Wiem, że to bardzo smutne. Jak można karać niewinnego? Ale jednak. Wy tak nie postępujcie. Bądźcie zawsze dobrzy.

Proponuję Wam też kolejne dwa zadania:

1. ZADANIE:

- fragment męki Pana Jezusa (uspakajam rodziców są to fotografie i czytany fragment Ewangelii). Zapraszam na YOUTUBA,Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa link: https://www.youtube.com/watch?v=zGCRUygpxCs

- bardzo smutny ten film prawda?

Postarajcie się być dzisiaj dobrzy dla rodziców. Ten dzień, w którym Pan Jezus umarł nazywamy Wielkim Piątkiem.

2. ZADANIE:

- a teraz kolejne zadanie do narysowania weźcie kartkę od bloku/ksera, brązową kredkę i narysujcie krzyż. Jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie się podpisać

 

A!

Jeszcze mam małą prośbę tak jak ostatnio, pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

                                                           Pani DOROTA

30.03-03.04.2020r.

Temat: Uczta Jezusa.

 

Kochane dzieciaczki, wytrzymujacie w domu? Ja też już ledwo. Mam dla Was dzisiaj kolejne zadanko. Wielu z Was przesłało mi palmy. Piękne. Nie wyrzucajcie ich, chcę je zobaczyć jak wrócimy. Pamiętam o nagrodach.

 

Dzisiaj także liczę na pomoc Waszych opiekunów (dziękuję im z góry).

Więc zaczynamy. Treści tego tematu mówią o uczcie jaką spożył Pan Jezus ze swoimi dwunastoma uczniami. Była ona bardzo ważna, bo w czasie jej trwania Pan Jezus ustanowił dwa ważne sakramenty (taka nazwa) – kapłaństwo (stąd mamy dzisiaj księży) i Eucharystię (dorośli i starsi przyjmują Ciało Pana Jezusa pod postacią białego chleba w czasie mszy św.) - jak się spotkamy dokładniej Wam wytłumaczę.

Proponuję Wam też kolejne dwa zadania:

 

1. ZADANIE:

- fragment Ostatniej Wieczerzy – bo tak nazywamy tą ucztę pokazuje nam filmik na YOUTUBE – tam dorośli wam odszukają: Księga Ksiąg Ostatnia Wieczerza. Fragment filmu. link:https://www.youtube.com/watch?v=jK9NeNhxqsc

 

- bardzo poważny ten film prawda?

- a jak Wam się podobał Krzysiu? Trochę się popisuje?

Film pokazuje, że każdy z nas powinien nauczyć się pomagać innym, mamie, tacie, babci, pani w przedszkolu, koledze, koleżance. Wtedy naśladujemy w swoim życiu Pana Jezusa – czynimy dobro. A ja wiem, że Wy macie dobre serduszka. Wieć zróbcie dzisiaj coś dobrego.

 

2. ZADANIE:

- a teraz kolejne zadanie do narysowania weźcie kartkę od bloku/ksera, kredki i do dzieła. Pan Jezus wziął chleb i narysujcie chleb – taki jaki codziennie jecie, potem wziął kielich z winem i narysujcie owoce, z których robi się wino, czyli..... winogrona (mogą być fioletowe).  Jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie się podpisać

 

A!

Jeszcze mam małą prośbę tak jak ostatnio, pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

 

Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków
i uścisków.

 

                                                           Pani DOROTA

 

 

23-27.03.2020r.

 

Temat: Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

Kochane dzieciaczki, ja już zdążyłam się za Wami stęsknić. Mam cichą nadzieję, że Wy też. Pamiętam, jak lubicie religię, to teraz będzie troszkę inaczej. Zastąpią mnie Wasi rodzice/opiekunowie/dziadkowie. Z góry i im za to bardzo dziękuję.

          Pamiętacie, że zaczął się smutny czas – Post, w którym dziękujemy Jezusowi za Jego śmierć na krzyżu. Ale najpierw było bardzo radosne wydarzenie – Jezusa witano jak KRÓLA. Proponuję Wam dwa zadania:

 

1. ZADANIE:

- fragment sceny wjazdu Jezusa do Jerozolimy pokazuje nam filmik na YOUTUBE – tam dorośli wam odszukają: Ewangelia wg św. Jana – Uroczysty wjazd do Jerozolimy

link: https://www.youtube.com/watch?v=mBBvNukgCsw 

 – dokładnie obejrzyjcie;

- Prawda, że radosny moment?

2. ZADANIE:

- a teraz weźcie kartkę od bloku/ksera, kredki i narysujcie taką palmę jaką na filmie witali Jezusa; (jeśli macie ochotę i rodzice się zgodzą wam pomóc zróbcie zdjęcie i prześlijcie mi na pocztę: dorota.sobiegraj@op.pl  będą nagrody; nie zapomnijcie podpisać).

SUPER!!!!

Na ten tydzień wszystko.

A!

Jeszcze mam małą prośbę pomódlcie się na koniec do Anioła Stróża, albo jaką tylko modlitwą chcecie, żebyśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli się spotkać.

 

 Gorąco Was i Waszych opiekunów pozdrawiam – przesyłam masę buziaczków i uścisków.

 

                                                        Pani DOROTA

 

Oddział VII - Biedronki
 
   

biedronka

 

01.06.-12.06.2020r.

 

Witam Was bardzo serdecznie, wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Sześciolatkom wypisałam już dyplomy. Wasze Panie Wam przekażą.

Bardzo dziękuję Wam i Waszym rodzicom szczególnie za - pomoc, wsparcie, cierpliwość i godne zastąpienie mojej osoby w tym czasie pandemii.

W tym miesiącu będą już tylko bajki, zaczynamy od bajki o Jezusie. Na początek bajka opowiadająca o cudach Jezusa. Cud to jest rzecz po ludzku niemożliwa do zrealizowania. A Jezus właśnie takie cuda robił, ponieważ był Synem samego Boga. Reszta niech pozostanie tajemnicą. Życzę miłego i owocnego ogładania. Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=zQZMvA0czos

Proszę jak zawsze pomódlcie się we wszystkich intencjach waszych rodziców.

Pozdrawiam i ściskam Was moje aniołki.

 

                                                                     Dorota Sobiegraj

25.05.-29.05.2020

 

Temat: Moja MAMA.

 

 

Kochane dzieciaczki to znowu ja i religia.

I znów o pomoc proszę Waszych opiekunów (dziękuję im z góry). Niektórzy rodzice zasługują na wiele medali.

          Więc zaczynamy. Temat dzisiaj bardzo łatwy, prosty i przyjemny. Wielkimi krokami zbliża się, ŚWIĘTO MAMY. Nie pytam, czy kochacie swoje mamy, bo znam odpowiedź. Każdy kocha swoją mamę. Mamę wybrał dla nas Bóg, to On nam ją dał. Nikt nie kocha was tak bardzo mocno, jak mama. Pamiętajcie o tym, dlatego słuchajcie mamy, pomagajcie jej i zawsze mówcie, że ją bardzo kochacie. I jeszcze jedno, nawet jak krzyczy na was, to was bardzo mocno kocha, bo chce, abyście wyrośli na dobrych i mądrych ludzi. Mama ma trudne zadanie, żeby was wychować . Dobra koniec teraz do dzieła.

 

 

 

                    ZADANIA NA DZIŚ.

1. Rysujemy, malujemy, czy co tam tylko chcecie swoją mamę.  Więc czekam na zdjęcia tych portretów, a potem w dniu mam, we wtorek mamie go wręczacie. Zgadzacie się??? Na pewno mama się ucieszy.

 

2.Pomódlcie się za waszą mamę, aby Mama nas wszystkich Maryja się nią opiekowała, odmówcie wspólnie Zdrowaś Maryjo...

 

3. Pozdrawiam i ściskam oraz masę buziaków wam przesyłam.

 

 

P.S.

Cieszę się, że poznajecie mnie jeszcze.

 

                                       

Wybranie galerii nie powiodło się!
Nieznana kolumna 'Id_grupy' w where clause