Strona główna
Serdecznie witamy! break

Klauzula w CV po RODO

 

W przypadku dokumentów aplikacyjnych klauzula powinna dotyczyć zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Złotowie, do którego przesyłamy CV.


Umieszczenie takiej informacji na końcu aplikacji jest warunkiem koniecznym.

W przeciwnym razie – rekruter nie weźmie takiego dokumentu pod uwagę i na pewno nie zadzwoni z propozycją spotkania. Nie ze zwykłej złośliwości, że zapomnieliśmy dodać dwa zdania, ale obowiązku – nie pozwalają mu na to przepisy.

Wykaz stanowisk w Publicznym Przedszkolu nr 1:  (Obecnie nie rekrutujemy na żadne stanowisko pracy)

- nauczyciel

- pomoc nauczyciela

- kucharka

- pomoc kuchenna

- woźny

Klauzula dotycząca tylko bieżącej rekrutacji

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Publiczne Przedszkole nr 1  w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko".

 

Alternatywna jest wersja dłuższa, w której można powołać się na przepisy Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)". 

 

Klauzula – furtka do przyszłych rekrutacji

Powyższe klauzule obowiązują jedynie przy aplikacjach na dane, konkretne stanowisko.

Jeśli chcecie zostawić rekruterowi możliwość kontaktu w przypadku, gdyby okazało się, że Wasz profil pasuje bardziej na inne stanowisko, wystarczy zamieścić w klauzuli odpowiednie zdanie. 

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Publiczne Przedszkole nr 1  również na potrzeby przyszłych rekrutacji”.

W tym przypadku również możliwa jest wersja alternatywna, następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych również na potrzeby przyszłych rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”. 

« Powrót

Przedszkole nr 1 w Złotowie

ul. Grochowskiego 14, 77-400 Złotów
NIP: 767-169-88-76
tel. +48 67 263 3358
E-mail: p1@przedszkola-zlotow.pl