INFORMACJA O UBEZPIECZENIU w roku szkolnym 2018/2019

Informujemy, że ubezpieczenie Państwa dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) ma charakter dobrowolny i nie podlega systemowi ubezpieczeń obowiązkowych opisanych ustawą z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Umowę ubezpieczenia możecie Państwo  zawrzeć indywidualnie       z wybranym przez Państwa ubezpieczycielem lub skorzystać z oferty ubezpieczenia grupowego zaakceptowanego przez  Radę Rodziców InterRisk w zakresie ubezpieczenia  w roku szkolnym 2018/2019.

Aby dołączyć do ubezpieczenia grupowego należy:

1)     otworzyć stronę https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline

2)     podać Numer/kod : 2w8lj

3)     wybrać kwotę ubezpieczenia

4)     dokonać płatności

Szczegółowe informacje na temat sposobu i warunków przystąpienia do ubezpieczenia grupowego, możecie Państwo zasięgnąć u wychowawców lub  dyrektora przedszkola.

o przetwarzaniu danych osobowych (kliknij)

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO)

INFORMUJEMY, co następuje

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

Publiczne Przedszkole Nr 1 w Złotowie,

ul. Grochowskiego 14, 77-400 Złotów

reprezentowane przez Dyrektora – Mariolę Surmę

email: p1@przedszkola-zlotow.pl

tel: 67 263 33 58

Inspektorem ochrony danych w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Złotowie jest:

Alicja Mendyk

ul. Łowiecka 1

77-400 Złotów

Tel: 500 329 056

Email: am-iod@wp.pl

Do inspektora ochrony danych można zwracać się z pytaniami dotyczącymi sposobu i zakresu przetwarzania Państwa danych osobowych, w związku z działaniem przedszkola.

Podstawę przetwarzania Państwa danych osobowych stanowią: obowiązujące przepisy prawa, zawarte umowy oraz udzielona przez Państwa zgoda.

Cele przetwarzania danych osobowych:

Państwa dane osobowe przetwarzane będą dla celów realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych wynikających z przepisów prawa, statutu oraz realizowanych w interesie publicznym.

Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być :

• podmioty przetwarzające na podstawie zawartych umów,
  • podmioty uprawnione na podstawie odrębnych przepisów prawa

Okres przechowywania danych osobowych:

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres nauki dziecka w przedszkolu. Po tym czasie dane zostaną zarchiwizowane i będą przechowywane na czas uregulowany odrębnymi przepisami prawa.

W związku z przetwarzaniem Państwa danych, przysługują Państwu następujące uprawnienia:

• prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania , którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  •  prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku uznania, iż przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy rozporządzenia RODO.

Charakter wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe .

„PRZEDSZKOLE PEŁNE ZROZUMIENIA”

Mutyzm wybiórczy dotyka 7 na 1000 dzieci! Mutyzm wybiórczy jest zaburzeniem lękowym, jest rozumiany jako ogromny lęk przed byciem słyszanym lub nawet byciem widzianym podczas mówienia w pewnych okolicznościach.

Publiczne Przedszkole nr 1 przystąpiło do akcji "Przedszkole Pełne Zrozumienia"

Akcja przeprowadzana będzie od 30 października 2017 r.do 30 listopada 2017 r. jako podsumowanie miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego.

Film "Moje dziecko nie mówi" https://www.youtube.com/watch?v=j8C7g_Hpb90

W filmie poznajemy trójkę dzieci z mutyzmem wybiórczym – każde z nich radzi sobie inaczej z lękiem, który pojawia się u nich w sytuacjach wymagających zabrania głosu. Film powstał przy współudziale Maggie Johnson, znanej terapeutki i autorki książek na temat mutyzmu wybiórczego.

Certyfikat udziału w akcji „Przedszkole pełne zrozumienia” dla:
Publicznego  Przedszkole nr 1 w Złotowie (kliknij)

"Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkołu
- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat... "
                                                                                                    Robert Fulghum

Publiczne Przedszkole nr 1 w Złotowie
mieści się w centrum miasta, w miejscu stosunkowo wyciszonym.
Teren otaczający placówkę jest bezpieczny.
Budynek jest długi, piętrowy.

Przedszkole posiada duży plac zabaw, wyposażony w atestowany, bezpieczny sprzęt ogrodowy.

ślizgawka

pociąg 2